Nocna akcja mundurowych: 5 sprawców przestępstw zatrzymanych

Policja kogut światła
fot. Krzysztof Gwizdała 5 osób zatrzymanych, kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów – to efekty nocnej akcji policji. Po raz kolejny w działaniach uczestniczyli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz z Kompanii Adaptacji Zawodowej.
istotne.pl 0 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Akcja rozpoczęła się 20 listopada. Punktualnie o godz. 17:30 naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Lubinie nadkom. Waldemar Okręglicki przeprowadził odprawę policjantów. Funkcjonariusze zostali zapoznani z zadaniami na najbliższe godziny. Szczególną uwagę mieli zwracać na osoby mogące dokonywać kradzieży samochodów oraz nietrzeźwych kierowców.

70 mundurowych ruszyło w miasto. W działaniach lubińskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz młodzi mundurowi z Kompanii Adaptacji Zawodowej, którzy przygotowują się do samodzielnego pełnienia służby.

W trakcie akcji policjanci wylegitymowali 147 osób, skontrolowali 86 pojazdów, ujawnili 43 wykroczenia, przeprowadzili 81 interwencji, zatrzymali: 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych oraz 5 sprawców różnego rodzaju przestępstw.

KPP Lubin/ii

Reklama