Pseudokibice zatrzymani za rozbój, 7 z nich grozi do 5 lat więzienia

Odznaka
fot. Wikimedia Commons Osiem osób zostało zatrzymanych dzięki współpracy lubińskich, górowskich oraz leszczyńskich policjantów. Cała ósemka podejrzana jest o dokonanie rozboju.
istotne.pl 0 policja, piłka nożna, miasto lubin

Reklama

W niedzielę, 9 października, w Lubinie rozgrywany był mecz pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica. Około godz. 13:00 dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o rozboju, który miał miejsce na granicy naszego powiatu. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy.

Jak ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Studzionki. Kibice Zagłębia jechali na mecz samochodem. W pewnym momencie inny kierowca zajechał im drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kolejny zablokował ich z tyłu. Z aut wysiadło siedmiu mężczyzn i 17-latek. Cała ósemka pod groźbą użycia przemocy zażądała wydania szalików oraz koszulek z barwami klubu.

Dzięki współpracy z policjantami z Góry i Leszna wszyscy podejrzani zostali zatrzymani. To mieszkańcy powiatu leszczyńskiego w wieku od 17 do 33 lat. Teraz pełnoletniej siódemce grozi kara do 5 lat więzienia. 17-latek zaś odpowie przed sądem rodzinnym.

KPP Lubin/ii

Reklama