Impreza Fortuny oraz SP w Szklarach Górnych druga w kraju

Impreza
fot. Gmina Lubin Wspaniały sukces na szczeblu krajowym klubu sportowego STS LKS Fortuna Obora oraz Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych!
istotne.pl 0 konkurs, gmina lubin, miasto lubin

Reklama

Impreza sportowa Międzypokoleniowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy ,,Sport Łączy Pokolenia”, zgłoszona przez STS LKS Fortuna Obora do konkursu ministra sportu Sportowa Gwiazda 2014 (zgłoszono 98 imprez), została oceniona przez krajowe jury jako druga najlepsza w Polsce! Wcześniej ten dwudniowy festyn, zorganizowany przez klub z Obory przy współudziale Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych, okazał się bezkonkurencyjny na Dolnym Śląsku, kwalifikując się do finału krajowego.

Wspaniały wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki zaangażowaniu wielu ludzi oraz zaangażowaniu finansowym Gminy Lubin i licznych sponsorów.

– Jest to wspaniały sukces organizatorów tej rekreacyjno-sportowej imprezy o charakterze międzypokoleniowej – mówi Jan Chełpa, prezes STS LKS Fortuna Obora. – Chciałbym podziękować Gminie Lubin i osobiście pani wójt Irenie Rogowskiej oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tej imprezy: dyrektorce Elżbiecie Piasny, nauczycielom i rodzicom uczniów SP w Szklarach Górnych, Klubowi Abstynenta „Arka” w Lubinie i jego prezesowi Markowi Kasperskiemu, OSP Szklary Górne, policji, sołectwom i radom sołeckim, KGW, GOK-owi w Raszówce, a także sponsorom oraz wszystkim pozostałym, bez wsparcia których taki sukces nie mógł być możliwy. Szczególne podziękowania dla pana Marka Słoty z Obory.

Konkurs Sportowa Gwiazda to nowa inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Krajowego Zrzeszenia LZS i wojewódzkich LZS, mająca na celu wyłonienie najlepszych projektów upowszechniających sport dla wszystkich w środowisku wiejskim.

Rozstrzygnięcie etapu krajowego zaplanowano na 15 listopada br. na Stadionie Narodowym. Szczegóły na stronie Gminy Lubin.

Gmina Lubin/ii

Reklama