Lubiński ośrodek egzaminacyjny już w tym miesiącu

Samochód
fot. Powiat Lubiński Planowo w drugiej połowie listopada w Lubinie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Ośrodek egzaminacyjny od otwarcia dzieli już tylko przyłączenie go do systemu teleinformatycznego PWPW SA.
istotne.pl 0 prawo jazdy, powiat lubiński, word bolesławiec, miasto lubin

Reklama

– Na początku oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lubinie będzie przeprowadzał egzaminy na prawo jazdy dwa dni w tygodniu. Będą to najprawdopodobniej czwartki i piątki. Z czasem liczba dni, w których ośrodek będzie egzaminował przyszłych kierowców, będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców powiatu – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Pod koniec października odbyło się spotkanie z przedstawicielami legnickiego WORD-u, w którym uczestniczyli również właściciele ośrodków szkolenia kierowców działających na terenie powiatu lubińskiego. Omówiony został między innymi zakres egzaminów teoretycznych i praktycznych oraz trasy egzaminacyjne.

– Powiat zakończył już wszystkie prace związane z przygotowaniem pomieszczeń lubińskiego ośrodka egzaminacyjnego – dodaje starosta. Termin otwarcia ośrodka uzależniony jest już tylko od podłączenia go przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego do systemy teleinformatycznego.

W lubińskim ośrodku egzaminy przeprowadzać będą pracownicy legnickiego WORD-u, który do realizacji części praktycznej egzaminu udostępni również swoje samochody.

Powiat Lubiński/ii

Reklama