Lubiński ośrodek egzaminacyjny już w tym miesiącu

Lubiński ośrodek egzaminacyjny już w tym miesiącu
fot. Powiat Lubiński Planowo w drugiej połowie listopada w Lubinie będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Ośrodek egzaminacyjny od otwarcia dzieli już tylko przyłączenie go do systemu teleinformatycznego PWPW SA.
istotne.pl prawo jazdy, powiat lubiński, word bolesławiec

– Na początku oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lubinie będzie przeprowadzał egzaminy na prawo jazdy dwa dni w tygodniu. Będą to najprawdopodobniej czwartki i piątki. Z czasem liczba dni, w których ośrodek będzie egzaminował przyszłych kierowców, będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców powiatu – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Pod koniec października odbyło się spotkanie z przedstawicielami legnickiego WORD-u, w którym uczestniczyli również właściciele ośrodków szkolenia kierowców działających na terenie powiatu lubińskiego. Omówiony został między innymi zakres egzaminów teoretycznych i praktycznych oraz trasy egzaminacyjne.

– Powiat zakończył już wszystkie prace związane z przygotowaniem pomieszczeń lubińskiego ośrodka egzaminacyjnego – dodaje starosta. Termin otwarcia ośrodka uzależniony jest już tylko od podłączenia go przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego do systemy teleinformatycznego.

W lubińskim ośrodku egzaminy przeprowadzać będą pracownicy legnickiego WORD-u, który do realizacji części praktycznej egzaminu udostępni również swoje samochody.

Powiat Lubiński/ii