Cztery razy bezskutecznie udawała wnuczkę, za piątym razem wyłudziła aż 8 tys. zł

Cztery razy bezskutecznie udawała wnuczkę, za piątym razem wyłudziła aż 8 tys. zł
fot. Krzysztof Gwizdała Policja poszukuje oszustki, która wyłudziła od starszej kobiety 8 tysięcy złotych. Znamy jej rysopis.
istotne.pl policja, oszustwo

Do zdarzenia doszło 27 stycznia na terenie Lubina. Oszustka w wieku ok. 30 lat pięć razy próbowała wyłudzić pieniądze, podając się za czyjąś wnuczkę. Kobieta raz mówiła, że miała wypadek i że teraz jest w komisariacie. Oraz że potrzebuje pieniędzy na kaucję. Innym razem kłamała, że potrąciła człowieka. I potrzebowała pieniędzy, aby zapłacić za leczenie.

Najpierw oszustka prosiła o... 30 i 25 tys. zł. Przy trzeciej próbie spuściła z tonu, chciała „jedynie” wszystkich oszczędności, jakie posiada rzekoma babcia.

Żadna z czterech pierwszych rozmówczyń oszustki nie dała się nabrać. Niestety, piąta staruszka dała podejrzanej aż 8 tys. zł. Co ciekawe, sprawczyni znała imię prawdziwej wnuczki i kłamała, że prosi o pomoc w imieniu tej ostatniej. Jak twierdziła oszustka, wnuczka miała potrącić kobietę i natychmiast potrzebowała pieniędzy.

Kobieta, która przyjechała do pokrzywdzonej po oszczędności, miała ok. 30 lat. Była szczupła, miała krótkie brązowe włosy, a ubrana była w brązową kurtkę do kolan.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości oszustki proszone są o kontakt z KPP w Lubinie (ul. Traugutta 3; nr 997).

KPP Lubin/ii