Zatrzymali go trzeci raz. Będzie musiał od nowa wyrabiać prawo jazdy

Zatrzymali go trzeci raz. Będzie musiał od nowa wyrabiać prawo jazdy
fot. MZ Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi za przekroczenie prędkości o co najmniej 50km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące.
istotne.pl policja, prawo jazdy, prawo

Kolejne zatrzymanie wydłuża ten okres do sześciu miesięcy. A gdy pomimo to osoba, której odebrano uprawnienia, zdecyduje się wsiąść za kierownicę, traci uprawnienia... całkowicie i musi je wyrabiać tak, jakby starała się o nie po raz pierwszy.

16 lipca 2015 r. około godz. 9:00 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego na drodze krajowej nr 3 zatrzymali do kontroli kierującego autobusem. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że zatrzymany kierowca stracił uprawnienia w związku z nowo obowiązującymi przepisami.

Jak ustalili mundurowi, pierwszy raz kierujący zatrzymany został na terenie powiatu lubińskiego 24 czerwca 2015 r. Wtedy to w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h (na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał 120 km/h). Decyzją starosty lubińskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ponownie został zatrzymany 8 lipca br. I tu, zgodnie z nowymi przepisami, funkcjonariusze z drogówki wystąpili do starostwa z wnioskiem o wydłużenie okresu zatrzymania uprawnień do sześciu miesięcy.

Mimo to 29-letni mieszkaniec gminy Lubin ponownie wsiadł za kierownicę, tym razem... autobusu. Jak powiedział policjantom po zatrzymaniu, chciał go tylko zawieźć do warsztatu.

Tym razem mężczyzna całkowicie straci prawo jazdy. I zostanie ukarany za jazdę bez uprawnień.

KPP Lubin/ii