Nastolatkowie pobili 22-latka, bo… mieli „na to ochotę”

Nastolatkowie pobili 22-latka, bo… mieli „na to ochotę”
fot. freeimages.com (digital_a) Cała trójka odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, gdyż w momencie popełnienia czynu każdy z nich miał po 16 lat.
istotne.pl policja, sąd, pobicie

Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w Lubinie (w pobliżu galerii handlowej). 22-letni mieszkaniec Lubina o godz. 21:00 skończył pracę i udał się w kierunku przystanku. Tam zobaczył trzech młodych mężczyzn, którzy zachowywali się agresywnie, zaczepiając innych przechodniów.

Gdy przechodził obok agresorów, jeden z nich próbował go kopnąć. Wtedy mężczyzna zwrócił kopiącemu uwagę, co od razu rozzłościło tego ostatniego. Podszedł do pokrzywdzonego i uderzył go pięścią w twarz. Napadnięty mężczyzna zaczął się bronić i odpierać atak.

Wówczas do atakującego podbiegło jego dwóch kolegów, którzy dodatkowo zaczęli szarpać pokrzywdzonego, a pierwszy napastnik nadal zadawał ciosy pięścią. W końcu pokrzywdzonemu udało się wyswobodzić, odejść i zadzwonić na policję.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy niezwłocznie przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali autobus, w którym mieli znajdować się sprawcy. Ci zaś, widząc policjantów, wybiegli z autobusu.

Dwóch z nich mundurowi zatrzymali w bezpośrednim pościgu. Trzeci sprawca został zatrzymany przez patrol służby ponadnormatywnej.

Wszyscy trzej lubinianie odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich, gdyż cała trójka ma po 16 lat. Jeden z nich miał wyjątkowe szczęście – pobicia dopuścił się w przeddzień swoich siedemnastych urodzin (gdyby zrobił to dzień później, odpowiadałby za to przestępstwo jak osoba dorosła).

KPP Lubin/ii