Napadł na 92-latkę

Napadł na 92-latkę
fot. www.sxc.hu (zoob) Pchnął staruszkę, doprowadzając ją do stanu bezbronności, a następnie wyrwał jej torebkę i uciekł z miejsca zdarzenia.
istotne.pl policja

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, w którym pokrzywdzoną okazała się starsza kobieta. Na miejsce zdarzenia, czyli parking hipermarketu na osiedlu Przylesie w Lubinie, niezwłocznie wysłano karetkę pogotowia. Pojawiły się też policyjne patrole, pełniące służbę w tym czasie.

92-letnia mieszkanka Lubina zrobiła zakupy w sklepie. Potem z wózkiem z zakupami i torebką wyszła na zewnątrz, aby odprowadzić wózek na miejsce. W tym momencie jakiś mężczyzna pchnął ją w plecy tak mocno, że aż upadła. Potem wyrwał jej torebkę i uciekł. Jego łupem padło blisko 800 złotych.

Na szczęście pokrzywdzona nie odniosła żadnych poważnych obrażeń, a sprawca rozboju, 37-letni bezdomny, został wkrótce zatrzymany.

37-latek miał przy sobie skradzione z torebki pieniądze (zostały one zwrócone pokrzywdzonej kobiecie). Odzyskano również torebkę, którą sprawca porzucił w trakcie ucieczki w pobliskim parku.

Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

KPP Lubin/ii