22 prawa jazdy odebrane, żadnych wypadków śmiertelnych!

Policja kogut światła
fot. Krzysztof Gwizdała Już ponad 20 praw jazdy zostało odebranych kierowcom na lubińskich drogach od czasu zmiany przepisów. Dzięki wspomnianym zmianom oraz wzmożonym kontrolom na terenie powiatu policja nie odnotowała w ostatnim czasie żadnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

Od poniedziałku 18 maja br. w Polsce obowiązują nowe przepisy w ruchu drogowym. Kierowca, który przekroczy prędkość o 50 km w terenie zabudowanym, straci uprawnienie do jazdy pojazdem na 3 miesiące. Policjanci z ruchu drogowego odnotowali, że dzięki zmianom i co za tym idzie – dotkliwszym karom kierowcy zwalniają, jednak ciągle jeszcze znajdują się tacy, którzy wykazują się nieodpowiedzialnością. W zaledwie półtora miesiąca prawo jazdy odebrano 22 osobom.

Przepisy mają wpływ nie tylko na ilość odebranych dokumentów! Wzmożone kontrole policjantów z ruchu drogowego oraz liczne kampanie społecznościowe wpłynęły na lubińskich kierowców, co poskutkowało mniejszą liczbą wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Policja przypomina, że ze względu na okres wakacyjny na drogach w całej Polsce ruch jest wzmożony, dlatego mundurowi apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów oraz rozwagę na drodze.

KPP Lubin/ii

Reklama