Będą widoczni z daleka

Będą widoczni z daleka
fot. KPP Lubin Lubińska policja wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Gminy w Lubinie rozpoczęła dwuetapową akcję profilaktyczną „Widoczny z daleka”.
istotne.pl policja, akcja

Na drogach Dolnego Śląska nadal jest zbyt dużo wypadków drogowych. Lubińska policja rozpoczęła akcję profilaktyczną „Widoczny z daleka”. – Działania te kierujemy do różnych grup uczestników ruchu, ze szczególnym jednak uwzględnieniem pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – mówią mundurowi.

W akcję włączyli się starosta lubiński i wójt Gminy Lubin, fundując elementy odblaskowe.

Działania podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi odwiedzili – jeszcze przed wakacjami – wybrane szkoły, w których przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznych wakacji oraz rozdali opaski odblaskowe. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka policyjna Komisarz Lew.

Drugi etap akcji nastąpi już po wakacjach i tym razem będzie skierowany głównie do rowerzystów i motorowerzystów, którzy w okresie jesiennym jeżdżą swoimi jednośladami po zmroku.

KPP Lubin/ii