Kradł rowery, bo... „takie jest zapotrzebowanie rynku”

Rower
fot. freeimages.com (kikashi) Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 48-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna specjalizował się w kradzieżach rowerów z piwnic.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Od jakiegoś czasu na osiedlu Polne w Lubinie dochodziło do włamań do piwnic. Ginęły przeważnie rowery. Rzadko zdarzało się, aby sprawca kradł inne wartościowe rzeczy, które tam się znajdowały.

Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze udowodnili lubinianinowi 14 kradzieży z włamaniem. Straty, jakie spowodował swoją działalnością, wyniosły blisko 20 tysięcy złotych. Sprawca tłumaczył mundurowym, że kradł właśnie rowery, bo takie obecnie jest zapotrzebowanie rynku. Jednoślady warte kilka tysięcy złotych sprzedawał po 200, 300 złotych.

Włamywacz był już wielokrotnie karany za kradzieże. Tym razem może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Ci zaś, którzy kupili od niego rowery, mogą odpowiedzieć za paserstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Lubin/ii

Reklama