Koncerty poświęcone Annie Jantar odbyły się w Starej Rudnej i w Kliszowie

Koncert
fot. Gmina Rudna W Starej Rudnej i w Kliszowie odbyły się koncerty poświęcone jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, której karierę, u szczytu sławy, przerwała tragiczna śmierć w katastrofie lotniczej. Wystąpiła młodzież z Centrum Kultury w Rudnej.
istotne.pl 0 koncert, rudna, miasto lubin

Reklama

Anna Jantar to artystka niezwykła, doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, której przeboje wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki zachwycają coraz młodszych słuchaczy, chociaż od tragicznej śmierci mija 35 lat.

W koncertach, oprócz wielkich przebojów, takich jak: „Nic nie może wiecznie trwać”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Staruszek Świat” czy „Radość najpiękniejszych lat”, zaprezentowano utwory mniej znane, dzięki czemu pokazano widzom pełniejszy, bo bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki, jaką była Anna Jantar.

Wspomnienia, poezja, zdjęcia, artykuły, pokaz slajdów stworzyły piękną opowieść, a w połączeniu z muzyką i śpiewem, stworzyły niezapomniane koncerty, chwilami zabawne i radosne, chwilami zadumane i wzruszające, ale nade wszystko niosące odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.

Odtworzone aranżacje z minionych lat przybliżyły młodszym odbiorcom postać Bursztynowej Dziewczyny, zaś pokoleniu Anny Jantar pozwoliły przywołać wspomnienia z lat młodości. I chociaż nie możemy oglądać jej na scenie, to wciąż czuć jej obecność. Dla wielu ludzi ona wcale nie umarła, żyć będzie wiecznie w naszych sercach.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Gminy w Rudnej.

Gmina Rudna/ii

Reklama