„Pieszy kontra pojazd”: posypały się mandaty

Prędkościomierz
fot. freeimages.com (4seasons) Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przeprowadzili akcję „Pieszy kontra pojazd”.
istotne.pl 0 policja, akcja, mandat, miasto lubin

Reklama

Działania realizowane były 10 kwietnia na terenie powiatu lubińskiego (w godz. 6:00-22:00). Głównym celem akcji było podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci reagowali również na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania kierujących pojazdami, którzy swoim nieodpowiednim zachowaniem na drodze narażali na bezpośrednie niebezpieczeństwo osoby piesze.

Funkcjonariusze odnotowali 118 wykroczeń, nałożyli 78 mandatów karnych, pouczyli 39 osób oraz sporządzili jeden wniosek do sądu.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a także na czerwonym świetle. Natomiast kierowcy otrzymywali mandaty za niedozwoloną prędkość, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim.

KPP Lubin/ii

Reklama