Blues Vocal Night, czyli Patrycja Kamola Project & Jacek „Jogi” Jaguś w Lubinie

Blues Vocal Night, czyli Patrycja Kamola Project & Jacek „Jogi” Jaguś w Lubinie
fot. CK Muza Ruszył nowy projekt muzyczny legniczanki Patrycji Kamoli, do udziału w którym wokalistka zaprosiła czterokrotnego zdobywcę tytułu najlepszego polskiego gitarzysty bluesowego – Jacka „Jogiego” Jagusia.
istotne.pl koncert, blues, ck muza lubin

Jego zespół, J.J. Band, zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród na różnych festiwalach bluesowych. Jacek „Jogi” Jaguś to wirtuoz gitary bluesowej który występował z takimi gwiazdami jak: Wojciech Karolak, Leszek Cichoński, Sławek Wierzcholski, Jerzy Styczyński, Adam Otręba czy chicagowska legenda bluesa – gitarzysta Phil Guy.

Koncert „Blues Vocal Night” to niesamowita dawka energii. Formacja Patrycja Kamola Project & Jacek „Jogi” Jaguś prezentują utwory własne oraz znane standardy bluesowo-jazzowe we własnych aranżacjach. Warto podkreślić, że trzon zespołu stanowią doświadczeni muzycy, grający na co dzień z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny bluesowej i jazzowej.

Wokalistka i liderka projektu „Blues Vocal Night” Patrycja Kamola swój warsztat wokalny prezentowała już obok takich gwiazd sceny jazzowej jak: Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Mirowska i wielu innych. W 2014 r. towarzyszyła występom Mieczysława Szcześniaka i Alicji Janosz. W listopadzie 2014 r. koncertem w Legnicy zainicjowała ogólnopolską trasę koncertową Mike'a Russella – znanego amerykańskiego bluesowego gitarzysty, wokalisty, kompozytora i zdobywcy statuetki Grammy.

Niewątpliwie jej znakiem firmowym jest niepowtarzalny styl, w którym łączy blues, jazz, funky i soul. Największym jednak atutem tej młodej wokalistki jest to, że nie boi się przekraczać granic i utartych kanonów muzycznych.

Obecnie wokalistka przygotowuje materiał na swoją debiutancką płytę, która ukaże się pod koniec tego roku.

CK Muza zaprasza 26 kwietnia o godz. 18:00 do Klubu Pod Muzami. Bilety kosztują 10 zł (w dniu koncertu 15 zł).

CK Muza/ii