Nocne działania dzielnicowych

Nocne działania dzielnicowych
fot. MZ Niszczenie mienia, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie – to niektóre z problemów, z którymi borykają się mieszkańcy bloków na terenie Lubina. Swoje zastrzeżenia zgłaszali dzielnicowym.
istotne.pl policja, akcja

Dzielnicowi z Rewiru I i II Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w czasie wykonywania czynności służbowych otrzymują wiele skarg od mieszkańców oraz administratorów budynków mieszkalnych na zachowanie grup młodzieży. Ponadto do KPP w Lubinie wpłynął szereg pism od wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni ze skargami na młodych ludzi.

Osoby te wpływają na brak poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Dopuszczają się wykroczeń społecznie uciążliwych, między innymi spożywania alkoholu, zaśmiecania, zakłócania ciszy nocnej. A także czynów noszących znamiona przestępstwa, tj. niszczenia mienia. Co więcej, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, dopuszczają się zachowań agresywnych.

Dlatego też policjanci Rewiru I i II Dzielnicowych KPP w Lubinie przeprowadzili nocne działania wzmożone. Funkcjonariusze kontrolowali klatki schodowe, podwórka oraz place zabaw (33 miejsca wskazane przez mieszkańców).

Dzielnicowi wylegitymowali 89 osób, ujawnili 36 wykroczeń oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Skontrolowali 11 pojazdów oraz przeprowadzili 60 różnego rodzaju interwencji.

Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane.

KPP Lubin/ii