Uczyły się, jak unikać zagrożeń na drodze

Uczyły się, jak unikać zagrożeń na drodze
fot. KPP Lubin Zabawa, animacje, ćwiczenia w praktyce, a przede wszystkim nauka, jak unikać zagrożeń. Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z lubińską policją propagowało u najmłodszych uczestników ruchu bezpieczeństwo i rozwagę na drodze.
istotne.pl policja, akcja, przedszkole, bezpieczeństwo

W Przedszkolu Miejskim nr 7 w Lubinie odbył się teatrzyk „Stop wypadkom”. Dzieci – dzięki ciekawemu programowi multimedialnemu oraz animacjom przygotowanym przez Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu – mogły zobaczyć na własne oczy, czym może skończyć się zabawa piłką przy drodze, wtargnięcie przed nadjeżdżający samochód czy poruszanie się po jezdni na rolkach lub wrotkach.

Przedszkolaki poznały podstawowe znaki drogowe oraz uczyły się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, a także poznały prawidłowe zachowania w miejscach publicznych.

Oczywiście nie zabrakło przyjaciela dzieci, czyli policyjnej maskotki – Komisarza Lwa.

W czasie akcji dzieci wspólnie z policjantem z drogówki rozwiązywały krzyżówkę oraz wzięły udział w króciutkim quizie o bezpieczeństwie. Na koniec każdy maluch otrzymał serduszko związane z akcją „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Na serduszkach widnieją takie hasła jak: „Tatuś, czekamy w domu. KOCHAM, jedź ostrożnie”, „Mamo, czekamy w domu KOCHAM, jedź ostrożnie”, „W niebie nie ma pierogów, KOCHAM, jedź ostrożnie”.

KPP Lubin/ii