Bezrobotny 25-latek wpadł z około 100 g marihuany

marihuana
fot. www.sxc.hu (atroszko) Prokuratura Rejonowa w Lubinie oskarżyła 25-letniego Pawła D. z Sitna koło Ścinawy o posiadanie znacznej ilości marihuany (około 100 g).
istotne.pl 0 policja, prokuratura, narkotyki, miasto lubin

Reklama

Do zatrzymania doszło 15 października 2014 r. Wówczas funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie zauważyli zaparkowane na poboczu dwa samochody osobowe, przy których stało trzech mężczyzn. Na widok radiowozu cała trójka zaczęła się bardzo nerwowo zachowywać. Mężczyźni szybko wsiedli do pojazdów i próbowali odjechać. Policjanci postanowili to sprawdzić i ich wylegitymowali.

W trakcie kontroli samochodu należącego do Pawła D. znaleźli w pojeździe worek strunowy z zielonym suszem roślinnym w ilości – bagatela! – około 100 gramów. Ustalono, że to marihuana.

D. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W toku śledztwa ustalono również, że oskarżony od czerwca 2013 r. udostępniał narkotyki co najmniej 3 osobom.

25-latek przyznał się do winy. Wyjaśnił, że narkotyki kupił na własny użytek od znajomego, którego nazwiska nie zna. Zapłacił za nie 1 600 zł.

Paweł D. złożył też wniosek o skorzystanie z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Prokurator wniosku jednak nie uwzględnił, gdyż kara zaproponowana przez podejrzanego była zbyt niska w porównaniu ze społeczną szkodliwością zarzucanych mu czynów.

D. był już karany za posiadanie narkotyków. Został tymczasowo aresztowany, przed aresztowaniem nie pracował. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii

Reklama