Koncert w ramach promocji Światowych Dni Młodzieży

mikrofon
fot. www.sxc.hu (RAWKU5) CK Muza i Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego zapraszają na koncert w ramach promocji Światowych Dni Młodzieży.
istotne.pl 0 koncert, ck muza lubin, światowe dni młodzieży, miasto lubin

Reklama

Wystąpią wokaliści i muzycy: Agnieszka Damrych, Natalia Lubrano, Mateusz Pospieszalski, Łukasz Damrych, Łukasz Sobolak, Kamil Pełka i Dariusz Gruszecki.

Agnieszka Damrych – wokalistka

Z pochodzenia lubinianka, znana jako Agnieszka Kalisz, nagradzana na odbywającym się w Lubinie Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w latach 2000-2003. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie w klasie fortepianu. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie od dziesięciu lat zawodowo związana jest z tamtejszym środowiskiem artystycznym. Od 2003 r. współpracuje przy tworzeniu spektakli i widowisk teatralno-muzycznych m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Formy, Teatrem Arka, projektach Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, w offowych projektach przy wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a także z Wrocławskim Towarzystwem im. Edyty Stein przy polsko-niemieckich produkcjach teatralnych. Obecnie wokalistka grupy Madlove i trio wokalnego Girls on Fire (finaliści 3 edycji show „X Factor” 2013). Aga Damrych udziela się także jako chórzystka w takich projektach muzycznych jak: Bartek Miarka Band, Alicja Janosz, Hoodoo Band oraz Shata QS (zwycięzca 6 edycji „Must Be The Music – Tylko Muzyka” 2014).

Natalia Lubrano – wokalistka

Urodzona we Wrocławiu wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu Jazz à Tours we Francji. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hiphopowców oraz ze współpracy z zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy: „Nutrition Facts” (2005), „Unicode” (2008) i „Optica” (2011). Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie FoxBox u boku Noviki, Marii Peszek i Pauliny Przybysz. Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków. W 2012 r. wystąpiła m.in. na 49 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego pt. „Życia mała garść”, na którym wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu. W marcu 2012 r. ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt. „R.E.S.P.E.C.T.”, wydana przez wydawnictwo Kayax. Laureatka 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na którym zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę jury.

Łukasz Damrych – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny

Twórca muzyki do takich spektakli jak: „Moją twarz Ci opiszę”, „Grzechy”, „9 chwil”, „Zwyczajne szaleństwa”, „Przygody małego M”, „W pośpiechu do nieba – Edyta Stein”. Przez wiele lat współpracował z teatrem akrobatycznym Ocelot. Na 26 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, występując jako akompaniator Bartosza Porczyka, otrzymał nagrodę Tukan Aranżer, przyznawaną za najlepszą aranżację muzyczną 2006 r. Jest autorem muzyki i aranżacji utworów w autorskim spektaklu Bartosza Porczyka pt. „Smycz” oraz producentem debiutanckiej płyty tego aktora pt. „Sprawca”. Jako klawiszowiec brał udział w koncercie Mike’a Pattona. Od wielu lat współpracuje z takimi wykonawcami i zespołami jak: The Positive (Mateusz Krautwurst), Natalia Lubrano czy Alicja Janosz. W 2007 r. rozpoczął współpracę z Katarzyną Groniec. Aranżuje, nagrywa i produkuje muzycznie kolejne płyty aktorki. W 2013 r. razem z zespołem Shata QS wygrał 6 edycję telewizyjnego programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”.

Kamil Pełka – muzyk interdyscyplinarny

Kontrabasista i gitarzysta basowy od najmłodszych lat związany z muzyką. Jest absolwentem Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie gitary basowej i kontrabasu Jacka Niedzieli-Meiry Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jako basista współpracuje z wieloma uznanymi artystami i zespołami: Wayne Ellington (gospel), Mike Russell (jazz, soul, funk), Sebastian Frankiewicz (jazz), Waldemar Franczyk (jazz), Dhoad-Rivendell (etno), YanTa (muzyka klasyczna, etno, jazz), Norris Garner (gospel). Na stałe gra w zespole Marcin Fic Quintet, Jazz Menu. Wraz z zespołem Kamil Pełka Band prowadzi cotygodniowe jam session we wrocławskim klubie Collosseum Jazz Caffe.

Dariusz Gruszecki – kompozytor, aranżer

Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa. Twórca i wykonawca programów słowno-muzycznych dla dzieci i rodziców, konferansjer. Absolwent wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, specjalność – klarnet. Ma na swoim koncie wiele koncertów i projektów, współpracę z muzykami i ośrodkami kulturalnymi województwa dolnośląskiego. Aranżuje muzykę i prowadzi zespół Good News, który wydał właśnie debiutancką płytę. Współpracował z grupami Nouvelle Sound, Tooday, Green Tee. Aranżuje i wykonuje własne utwory na saksofonie i klarnecie. Współtworzy projekty, wydarzenia – Wieczory Chwały, Wieczory Papieskie (w środowisku lokalnym).

Organizatorzy zapraszają 14 czerwca, godz. 19:00. Duża sala, bilety: 10 zł.

CK Muza Lubin/ii

Reklama