Gmina Rudna w czołówce najlepszych polskich gmin

Gmina Rudna w czołówce najlepszych polskich gmin
fot. Wikimedia Commons Gmina zajęła 11 miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez tygodnik „Wprost” we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Samorząd doceniono za wysoki poziom inwestycji, umiejętność pozyskiwania środków z Unii Europejskiej oraz niskie zadłużenie.
istotne.pl ranking, gmina rudna, władysław bigus, wprost

Autorzy rankingu przebadali wszystkie samorządy, przyglądając się poziomowi dochodów, inwestycjom realizowanym przez władze gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca i umiejętności skutecznego pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej. Równie ważnym kryterium był wskaźnik zadłużenia gmin poniżej 45% dochodów własnych. W ten sposób powstał ranking najbogatszych samorządów umiejętnie gospodarujących swoimi zasobami.

– Od lat konsekwentnie prowadzimy inwestycje związane z podniesieniem jakości życia naszych mieszkańców – przyznaje wójt Władysław Bigus. – Mamy nowoczesne wodociągi, rozbudowaną sieć kanalizacyjną i gazowniczą. Jako gmina uzbrajamy kolejne obszary, zachęcając do osiedlania się na naszym terenie. Budujemy drogi, rozbudowujemy centra rekreacyjne i inwestujemy w gminną opiekę zdrowotną, opłacając działania profilaktyczne czy też szczepienia. Posiadamy dobrze działający gminny system gospodarowania odpadami oraz sieć centrów sportowych i kulturalnych ulokowanych w każdej miejscowości w naszej gminie. Obecnie kończymy projekt związany z dostępem naszych mieszkańców do szybkiego światłowodowego internetu.

I dodaje: – Ranking jest potwierdzeniem skuteczności prowadzonych przez nas działań.

RankingRankingfot. „Wprost”/Krajowa Izba Gospodarcza/Gmina Rudna

W Polsce mamy 2 478 gmin. Gmina Rudna ulokowała się na 11 miejscu w rankingu najszybciej rosnących i rozwijających się samorządów.

Gmina Rudna/ii