Balkonowy alpinista i włamywacz aresztowany

Kajdanki
fot. freeimages.com (lckidwell) Prokuratura prowadzi śledztwo ws. mężczyzny, który przyłapany przez policję na balkonie bloku przy ul. Jastrzębiej w Lubinie uciekał przed mundurowymi, wspinając się na kolejne piętra budynku, a wcześniej dopuścił się rozboju i wymuszenia rozbójniczego.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Wracamy do sprawy. Arkadiusz W. ma dopiero 25 lat. Mimo to w okresie od 2007 r. do chwili obecnej prokuratura skierowała przeciwko niemu 10 kolejnych aktów oskarżenia. W. działał głównie na lubińskim Przylesiu, dopuszczał się drobnych przestępstw przeciwko mieniu oraz tzw. narkotykowych. Kilka razy odbywał kary pozbawienia wolności.

Ostatnio jego działania stawały się coraz bardziej zuchwałe. 30 maja br. wtargnął do mieszkania przy ul. Jastrzębiej i ukradł konsolę PS 3 wraz z grą o wartości ponad 1 000 zł, a gdy właścicielka chciała ją odzyskać, próbując ją wyrwać podejrzanemu z rąk, ten brutalnie i z dużą siłą odepchnął kobietę, a następnie uciekł.

4 sierpnia dopuścił się jeszcze poważniejszego przestępstwa, dokonując rozboju na pracownicy salonu gier. Wówczas bez zgody tej ostatniej wszedł do pomieszczenia służbowego i, ponownie używając siły wobec kobiety, ukradł prawie 5 600 zł.

Postępowania w obu sprawach były w toku, ale to w niczym nie przeszkodziło W. 21 września mężczyzna wszedł na balkon jednego z bloków z zamiarem dokonania kolejnej kradzieży. Jeden z lokatorów powiadomił policję. Gdy 25-latek zobaczył mundurowych, zaczął się wspinać coraz wyżej, aż dotarł na 9 piętro. Tam wszedł do jednego z mieszkań i okradł śpiącego gospodarza, zabierając mu warty 1500 zł telefon, papierosy i 20 zł.

Arkadiuszowi W. postawiono zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz stosowania gróźb i przemocy (gdy 25-latek wspinał się po balkonach, rzucał w policjantów różnymi przedmiotami).

Mężczyzna przyznał się do winy. Zaprzeczył jednak temu, jakoby miał dokonać rozboju w kasynie i wymuszenia rozbójniczego.

Sąd Rejonowy w Lubinie – na wniosek prokuratury – tymczasowo aresztował Arkadiusza W. na trzy miesiące.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii

Reklama