Uroczyste otwarcie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli

Uroczyste otwarcie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli
fot. Agata Szymkowiak Powstałą we współpracy z Diecezją Legnicką i Gminą Miejską Lubin Poradnię otwarto w niedzielę 12 kwietnia.
istotne.pl zdrowie, pomoc, poradnia

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna św. Joanny Beretty Molli rozpoczęła działanie w styczniu bieżącego roku. Codziennie (z wyjątkiem weekendów), w godzinach popołudniowych pełnią w niej dyżury specjaliści, których celem jest szeroko rozumiana pomoc rodzinie, małżeństwom, osobom w trudnych życiowych sytuacjach.

Klienci Poradni mogą bezpłatnie i z zachowaniem całkowitej dyskrecji skorzystać z porady psychologa, mediatora, doradcy rodzinnego, logopedy, radcy prawnego, prawnika kanonisty, duszpasterza, terapeuty uzależnień i współuzależnień, lekarza pediatry oraz położnej.

Ponadto Poradnia organizuje wiele różnorodnych warsztatów oraz wykładów o tematyce związanej z relacjami w rodzinie, rozwiązywaniem problemów, z jakimi boryka się współczesna rodzina, czy też zapobieganiem powstawaniu kryzysów i konfliktów. Prowadzone są również grupy wsparcia dla osób, które w swoich okolicznościach życiowych potrzebują nie tylko fachowej pomocy, ale też zwykłej rozmowy w dobrej atmosferze z innymi osobami w podobnej sytuacji.

– Działalność Poradni jest adresowana do wszystkich mieszkańców Lubina i okolic, niezależnie od wyznania czy sytuacji życiowej – podkreśla Agata Szymkowiak, dyrektorka placówki. – Niezmiernie zależy nam na objęciu pomocą jak największego grona osób, by każdy, kto znajdzie się w trudnej sytuacji, wiedział, dokąd może się udać.

Więcej informacji na temat Poradni oraz organizowanych warsztatów, grup wsparcia itp. można znaleźć na stronie Diecezji Legnickiej.

A. Szymkowiak/ii