Święto Policji 2015 r.

Święto policji
fot. KPP Lubin 20 lipca 2015 r. w Centrum Kultury w Rudnej odbył się uroczysty apel z okazji 96 rocznicy powołania Policji Państwowej.
istotne.pl 0 policja, święto, miasto lubin

Reklama

W uroczystości udział wzięli: zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu insp. Tomasz Miłkowski, przedstawiciele lokalnych samorządów, współpracujących instytucji oraz komendanci z sąsiednich komend powiatowych.

W czasie ceremonii 85 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Jako pierwszy z rąk wiceszefa dolnośląskiej policji awans na stopień inspektora odebrał komendant powiatowy policji w Lubinie Tomasz Gołaski. Ponadto na wyższe stopnie awansowano: w korpusie aspirantów 53 policjantów, w korpusie podoficerów 25 policjantów i 6 w korpusie szeregowych.

W uznaniu zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Srebrnymi i Brązowymi Odznakami „Zasłużony Policjant” uhonorowano 6 funkcjonariuszy, wśród nich pierwszego zastępcę komendanta powiatowego policji w Lubinie nadkom. Sebastiana Białego, który otrzymał Srebrną Odznakę.

Co więcej, w trakcie uroczystości decyzją komendanta powiatowego 10 pracowników cywilnych otrzymało nagrody rzeczowe. Jak co roku nie zabrakło również nagród dla funkcjonariuszy od przedstawicieli samorządów.

KPP Lubin/ii

Reklama