Odpowie za kilka włamań i rozbój. Większości przestępstw dokonał w tym miesiącu

Odpowie za kilka włamań i rozbój. Większości przestępstw dokonał w tym miesiącu
fot. MZ W lipcu 19-latek kilka razy włamał się do lokalu gastronomicznego, potem dokonał rozboju, a następnie kilkakrotnie użył skradzionej karty bankomatowej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, pobicie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lubina, który usłyszał zarzuty kilku włamań do jednego z lokali gastronomicznych na osiedlu Staszica w Lubinie, włamań na rachunek bankowy, kradzieży, usiłowania kradzieży oraz rozboju.

Jak się okazało, większość tych czynów młody mężczyzna popełnił w lipcu tego roku. Swój proceder rozpoczął jednak już w maju, kiedy to okradł jeden ze sklepów spożywczych w Lubinie na 500 złotych. Następnie na początku lipca usiłował ukraść kasetę z 20 tys. zł z z lubińskiego salonu samochodowego.

Kolejne czyny to następujące prawie dzień po dniu włamania do lokalu gastronomicznego, z którego 19-latek ukradł pieniądze i telefony komórkowe. Ta sztuka udała mu się dwukrotnie, za trzecim razem nie zdołał pokonać zabezpieczeń.

Następnie 21 lipca dokonał rozboju na innym 19-letnim mieszkańcu Lubina. Uderzał go pięściami po całym ciele, przewrócił na ziemię, doprowadził do stanu bezbronności, a następnie zabrał portfel z pieniędzmi (30 złotych), dokumentami oraz kartą bankomatową (kilka razy jej użył).

Podejrzany został zatrzymany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

KPP Lubin/ii