Pili na środku drogi, kierowca zwrócił im uwagę. Został pobity

Pili na środku drogi, kierowca zwrócił im uwagę. Został pobity
fot. www.sxc.hu (zoob) Trzech mieszkańców gminy Lubin odpowie przed sądem za pobicie oraz groźby karalne. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, pobicie

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 26 lipca, około godz. 18:00, na terenie gminy Lubin. 56-letni mężczyzna postanowił odwieźć swoją 28-letnią córkę i 6-letnią wnuczkę do ich domu w Lubinie. Gdy odjechał 50 metrów od swojej posesji, zauważył, że na środku drogi stoi dwóch mężczyzn, a trzeci... leży na pasie ruchu. Mężczyźni spożywali tam alkohol.

Kierowca zatrzymał się przed nimi, wysiadł z auta i krzyknął, żeby uczestnicy pijatyki zeszli z drogi. Ta uwaga bardzo zdenerwowała całą trójkę. Mężczyźni podbiegli do kierującego i zaczęli go szarpać, kopać, uderzać pięściami. W pewnym momencie był on nawet duszony przez jednego z agresorów. Napadnięty usłyszał też wiele wyzwisk (w kierunku swoim i córki) oraz groźby pozbawienia życia.

Gdy sprawcy przestali bić, pokrzywdzony zadzwonił na policję, wtedy napastnicy uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Funkcjonariusze tego samego dnia zatrzymali najbardziej agresywnego z podejrzanych. Dwaj kolejni wpadli w ręce mundurowych nazajutrz.

Całej trójce grozi do 3 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

KPP Lubin/ii