Pili na środku drogi, kierowca zwrócił im uwagę. Został pobity

piesc-pobicie
fot. www.sxc.hu (zoob) Trzech mieszkańców gminy Lubin odpowie przed sądem za pobicie oraz groźby karalne. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 0 policja, pobicie, miasto lubin

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 26 lipca, około godz. 18:00, na terenie gminy Lubin. 56-letni mężczyzna postanowił odwieźć swoją 28-letnią córkę i 6-letnią wnuczkę do ich domu w Lubinie. Gdy odjechał 50 metrów od swojej posesji, zauważył, że na środku drogi stoi dwóch mężczyzn, a trzeci... leży na pasie ruchu. Mężczyźni spożywali tam alkohol.

Kierowca zatrzymał się przed nimi, wysiadł z auta i krzyknął, żeby uczestnicy pijatyki zeszli z drogi. Ta uwaga bardzo zdenerwowała całą trójkę. Mężczyźni podbiegli do kierującego i zaczęli go szarpać, kopać, uderzać pięściami. W pewnym momencie był on nawet duszony przez jednego z agresorów. Napadnięty usłyszał też wiele wyzwisk (w kierunku swoim i córki) oraz groźby pozbawienia życia.

Gdy sprawcy przestali bić, pokrzywdzony zadzwonił na policję, wtedy napastnicy uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Funkcjonariusze tego samego dnia zatrzymali najbardziej agresywnego z podejrzanych. Dwaj kolejni wpadli w ręce mundurowych nazajutrz.

Całej trójce grozi do 3 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

KPP Lubin/ii

Reklama