24- i 32-latek podejrzani o brutalne usiłowanie gwałtu

24- i 32-latek podejrzani o brutalne usiłowanie gwałtu
fot. www.sxc.hu (zoob) Przemysław K. i Arkadiusz Ch. usłyszeli zarzut usiłowania dokonania gwałtu zbiorowego. K. na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
istotne.pl prokuratura, pobicie, usiłowanie gwałtu

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 4 na 5 września br. (ok. 4:00) koło garaży przy ul. KEN w Lubinie. Trzej sprawcy, brutalnie bijąc i kopiąc 24-letnią kobietę oraz grożąc jej pozbawieniem życia, usiłowali ją zgwałcić. Dwaj z nich zostali zatrzymali. 24-letni Przemysław K. został na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 32-letni Arkadiusz Ch. – z uwagi na stwierdzoną u niego chorobę psychiczną – trafił do szpitala psychiatrycznego. Obaj podejrzani są przyrodnimi braćmi, mieszkają w jednej z podlubińskich wsi. Trzeci ze sprawców jest nadal poszukiwany, ale policja zna jego tożsamość.

To, że ktoś jest bity koło garaży, usłyszał mężczyzna z pobliskiego bloku. Natychmiast powiadomił policję. Na miejscu mundurowi znaleźli częściowo rozebraną i ciężko pobitą kobietę, mieszkankę podlubińskiej miejscowości. Doznała ona ciężkich obrażeń ciała (m.in. stłuczenia mózgu oraz złamania kości oczodołu). Pokrzywdzoną przewieziono do szpitala.

K. i Ch. w piątek, 5 września, usłyszeli zarzut usiłowania dokonania gwałtu zbiorowego. Mężczyźni nie przyznali się do winy. K. został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

Śledztwo jest w toku, do sprawy wrócimy.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii