Inwestują w przyszłość

Inwestują w przyszłość
fot. Powiat Lubiński Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie realizuje projekt „Inwestuj w przyszłość”. Jego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
istotne.pl projekt, powiat lubiński, pcpr bolesławiec

W tym roku w projekcie uczestniczy 25 osób, a od początku realizacji projektu pomoc uzyskało aż 75 mieszkańców powiatu lubińskiego, w tym osoby niepełnosprawne i pełnoletni wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W tym roku uczestnicy brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym i psychologiem. Zajęcia te dały możliwość poznania własnych predyspozycji zawodowych oraz technik efektywnego poszukiwania pracy. Ponadto osoby niepełnosprawne w sierpniu wyjechały na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morze do Międzywodzia. Tam miały możliwość skorzystać z wielu zabiegów, takich jak: krioterapia, laser, magnetronik, aquavibro czy naświetlanie lampami sollux.

Od września rozpoczął się ostatni etap projektu, czyli kursy zawodowe: prawa jazdy kategorii B i C, kadry i płace, operator wózków widłowych, operator koparko-ładowarki oraz obsługa komputera.

Cały projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Powiat Lubiński/ii