Pijana seniorka spowodowała kolizję. Wracała z imienin koleżanki

Pijana seniorka spowodowała kolizję. Wracała z imienin koleżanki
fot. KPP Lubin Teraz 74-letniej kobiecie grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja, kolizja

Do zdarzenia doszło w piątek 30 października, w godzinach popołudniowych. – Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, 74-letnia mieszkanka Lubina, jadąc ulicą Leśną, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym kierowcą Renaulta – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Busem, oprócz kierowcy, podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście uczestnicy tej kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń.

Rzeczniczka dodaje:

Szybko jednak wyszło na jaw, dlaczego seniorka straciła panowanie nad pojazdem i jechała nie swoim pasem jezdni. Policjanci zauważyli w jej samochodzie butelkę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad promil alkoholu w jej organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnej kobiecie prawo jazdy.

74-latka tłumaczyła mundurowym, że wracała właśnie od koleżanki, która świętowała swoje imieniny. Teraz lekkomyślnej seniorce grozić może do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mundurowi:

Przypominamy i apelujemy kolejny raz, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu, jeżeli wcześniej spożywało się alkohol. Tak niewiele trzeba do nieszczęścia i doprowadzenia do tragedii na drodze.