Dachowanie w Raszówce. 19-latek trafił do szpitala

Dachowanie w Raszówce. 19-latek trafił do szpitala
fot. KPP Lubin Na szczęście nastoletniemu kierowcy nic poważniejszego się nie stało.
istotne.pl policja, kolizja

Do zdarzenia doszło 8 września, około godziny 10.00, w Raszówce. – Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 19-letni kierowca samochodu osobowego, jadąc od strony Karczowisk w okolicach dworca PKP i wjeżdżając w zakręt, prawdopodobnie ze zbyt dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z łuku drogi, dachował i uderzył w bramę prywatnej posesji – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – 19-latek został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego na szczegółowe badania diagnostyczne. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Mundurowi:

To już kolejne zdarzenie na terenie powiatu lubińskiego, w którym udział biorą młodzi, a tym samym niedoświadczeni kierowcy. 19-letni mężczyzna swoje prawo jazdy posiadał od kilku miesięcy.

I dodają:

Apelujemy o ostrożność i rozsądek. Zbyt wiele tragedii i dramatów odbywa się na drodze. Większości z tych zdarzeń można by było uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Kierujący pojazdami muszą mieć świadomość, że odpowiadają za swoje życie, jak również za życie i zdrowie innych. Lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii.

Należy podkreślić, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących.