Potrącił rowerzystę. 52-letni kierowca jednośladu zginął na miejscu

Potrącił rowerzystę. 52-letni kierowca jednośladu zginął na miejscu
fot. KPP Bolesławiec Policja apeluje o czujność i ostrożność na drodze.
istotne.pl policja, wypadek

Do tragicznego wypadku doszło 20 listopada, około godziny siódmej, na terenie gminy Ścinawa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, który samochodem dostawczym marki Mercedes jechał w kierunku Dłużyc, na prostym odcinku drogi rozpoczął wyprzedzanie autokaru. I... najechał czołowo na jadącego z przeciwnej strony rowerzystę, 52-latka z gminy Ścinawa. Ten ostatni w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu.

Lubińska policja:

Śledczy pod nadzorem prokuratora będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Mundurowi dodają:

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. Każdy manewr za kierownicą w ułamek sekundy może zamienić się w tragiczne w skutkach zdarzenie.

Apelujemy też do niechronionych uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie nad ranem i po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie.

Człowiek wyposażony w element odblaskowy widoczny jest dla kierowcy ze znacznie większej odległości, co pozwala na wcześniejszą reakcję. Rower obowiązkowo powinien być wyposażony w sprawne światła przednie i tylne.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.