38-latek znęcał się nad partnerką. Jest areszt

38-latek znęcał się nad partnerką. Jest areszt
fot. freeimages.com (digital_a) Mężczyźnie grozić może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego mężczyznę i jego partnerkę. Ta oświadczyła, że przemoc w ich rodzinie trwa już od kilku miesięcy.

Kobieta dodała, że 38-latek, gdy jest pod wpływem alkoholu, staje się agresywny i wszczyna awantury. Znęca się psychicznie i fizycznie m.in. poprzez popychanie, szarpanie, poniżanie.

– W trakcie interwencji mężczyzna był bardzo pobudzony, agresywny; krzyczał w obecności funkcjonariuszy na swoją partnerkę. Policjanci ustalili, że 38-latek najpierw groził kobiecie w jej miejscu pracy, a kiedy wróciła do domu, wszczął awanturę w mieszkaniu – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną.

Sąd tymczasowo aresztował 38-latka na dwa miesiące. Podejrzanemu grozić może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.