Matka z trzema promilami „opiekowała” się 6-letnim dzieckiem

Matka z trzema promilami „opiekowała” się 6-letnim dzieckiem
fot. KPP Lubin Kobiecie grozić może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja

29 stycznia, po godzinie 21.00, funkcjonariusze z lubińskiej KPP otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się pijana matka, która opiekuje się 6-letnim dzieckiem. Jak wynikało z informacji przekazanej dyżurnemu, sześciolatek skaleczył się w palec nożem kuchennym, a kobieta nie otwierała drzwi. – Na miejscu była już straż pożarna i pogotowie ratunkowe, które wezwał zgłaszający, kiedy nie mógł wejść do mieszkania – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci natychmiast udali się na interwencję. W mieszkaniu zastali 39-letnią kobietę i jej 6-letniego synka. Od matki czuć było silną woń alkoholu; jej mowa była bełkotliwa. Okazało się, że 39-latka była kompletnie pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Bez żadnego zażenowania powiedziała jednak mundurowym, że nie widzi w tym nic złego. (W mieszkaniu był ogólny nieporządek: porozrzucane butelki po piwie oraz otwarty na oścież balkon).

Sześcioletni chłopiec został przebadany przez lekarza i przekazany pod opiekę wskazanej osobie dorosłej.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Prokurator rejonowy – na wniosek funkcjonariuszy – zastosował wobec 39-latki dozór policji i nakaz powstrzymywania się od picia alkoholu. KPP Lubin:

Jeśli okaże się, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie życia bądź zdrowia, może jej grozić do 5 lat więzienia.