5 przydatnych porad, jak wybrać szkolny plecak

5 przydatnych porad, jak wybrać szkolny plecak
fot. KWP Wrocław Jedną z ważnych ról w trudnym i odpowiedzialnym procesie przygotowania dziecka do szkoły jest właściwy wybór akcesoriów do przenoszenia wszystkich przyborów szkolnych. Dzisiaj kreatywni rodzice coraz częściej wolą plecaki.
istotne.pl dziecko, sklep

 

Wyjaśnienie przyczyny takiej „niechęci” do portfeli leży na powierzchni, a mianowicie w praktyczności użytkowania. Konstrukcja portfela nie oznacza obecności pasków do noszenia go z tyłu, podczas gdy głównym celem plecaków jest właśnie transport podręczników i notatników z tyłu.

Jeśli nadal myślisz o zakupie plecaka, tak jak przed dokonaniem jakiegokolwiek wartościowego zakupu, musisz postępować zgodnie z pewnymi wskazówkami, dzięki którym możesz bezpiecznie ominąć pułapki i wybrać odpowiednie akcesorium.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka

Rozważymy więc główne punkty, z którymi dorośli mogą w pewnym stopniu się spotkać przy faktycznym zakupie przed szkołą.

1. Zwróć uwagę na budowę i kształt samego plecaka. Należy to zrobić nie tylko ze względów estetycznych. Głównym przesłaniem tutaj jest obecność oparcia ortopedycznego, które w początkowych stadiach noszenia pomogą utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji, zapobiegając rozwojowi skoliozy. Pożądane jest, aby oparcie wyróżniało się wyjątkową sztywnością z "mieszanką" miękkich podkładek zaprojektowanych w celu zapewnienia komfortu użytkowania. Obecność w dolnej części plecaka wałka lędźwiowego będzie dodatkowym sposobem równomiernie rozłożyć obciążenie na cały kręgosłup.

Jednak nie warto sądzić, że ortopedyczne ukierunkowanie Twojego zakupu będzie w stanie rozwiązać pojawiające się lub istniejące problemy kręgosłupa. Pamiętaj, że w celu równego powstawania pleców młodego organizmu, znacznie więcej korzyści otrzymasz, przyzwyczajając swoje dziecko do utrzymywania właściwej pozycji przy biurku.

2. Materiał wyposażenia szkolnego musi być wysokiej jakości. Współcześni producenci wytwarzają takie akcesoria, głównie z tkanin, nylonu, winylu lub skóry. Każdy z wymienionych elementów ma swoje zalety, ale przy ostatecznym wyborze warto sprawdzić oczywiste znaki wizualne. Na przykład nieprzyjemny zapach chemiczny może prowadzić do myśli o produkcji fałszywej artykułów szkolnych. Farba pozostająca na wilgotnej szmatce po wycieraniu wewnętrznej strony plecaka ujawni właściwość rzeczy linieć podczas prania, a ewentualne zerwania tkaniny na paskach z powodu gwałtownego użycia siły fizycznej pokażą, że produkt nie jest bardzo trwały.

Osobnym plusem potencjalnego zakupu pod względem bezpieczeństwa może być obecność odblaskowych pasków na plecaku, które są szczególnie wyraźnie widoczne w nocy.

3. Nie warto dawać priorytet dużym rozmiarom. Niektórzy rodzice uważają, że im większy produkt do transportu książek zakupiony na targu lub w sklepie, tym więcej wiedzy będzie miało ich latorośl. Warto zauważyć, że nie będzie! Wyposażenie ucznia nie powinno nawet w najmniejszym stopniu przypominać wyposażenia wspinacza. Idealny rozmiar plecaka jest: nie szerszy niż linia ramion i nie niższy niż dolna część pleców. Ponadto plecak w dużych rozmiarach w żaden sposób nie przyczyni się do wygody noszenia.

4. Wybór plecaka o optymalnej wadze nie pogarszając obciążenia na plecy dziecka jest najlepszym rozwiązaniem. Większość ekspertów medycznych zgadza się w jednym zdaniu, że dzieci często noszą ciężary, których wiele osób dorosłych nie może nosić. Aby uniknąć ewentualnego negatywnego wpływu na dziecko od dyskomfortu plecaka, zaleca się dobieranie wagi „sprzętu” w wysokości nie większej niż 10% masy samego dziecka. Wyróżniają warunkową klasyfikację optymalnej nośności akcesorium z całą jego zawartością zgodnie z wiekiem dziecka:

  • 2 kg – od 6 do 8 lat;
  • 3 kg – od 9 do 13 lat;
  • 5 kg – 14 lat;
  • 6 kg – od 15 do 16 lat.

5. Dokonaj zakupu razem. Nie zapominaj, że tornister jest nie tylko rzeczą odpowiedzialną za transport sprzętu szkolnego, ale także elementem wyglądu Twojego ukochanego dziecka. Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby mieć godną twarz wśród dorastających dzieci. Dlatego, aby uniknąć pojawienia się różnego rodzaju kompleksów u dziecka, zakup przyborów szkolnych najlepiej jest robić razem. Co więcej, nowoczesne możliwości technologiczne dają szansę na „ulepszenie” zarówno rzeczy, jak i akcesoriów Twojego dziecka.

Dziś różne sklepy internetowe, takie jak PrintSalon, oferują szeroką gamę stylowych plecaków i toreb, ozdobionych obrazami Twoich ulubionych postaci, zwierząt, znaków zodiaku, fabułami na temat hobby, podróży, nauki, zabawnych napisów i wielu innych oryginalnych nadruków, które sprawią, że codzienny wizerunek dziecka będzie wyjątkowy.

Tak więc, jeśli Twój potencjalny zakup spełnia określone minimalne wymagania, i dodatkowo podoba się dziecku, śmiało rozstawaj się z pieniędzmi!

tekst zlecony