Kompletnie pijany kierowca bez prawa jazdy uciekał przed policją. Wjechał w drzewo

Kompletnie pijany kierowca bez prawa jazdy uciekał przed policją. Wjechał w drzewo
fot. KPP Lubin Teraz skrajnie nieodpowiedzialnemu młodemu mężczyźnie grozić może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja

Drogówka otrzymała informację, że w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego samochodem marki Skoda kieruje mężczyzna, który prawdopodobnie jest pijany.

Funkcjonariusze udali się na miejsce. Przed Lubinem zauważyli wskazany przez świadka samochód. Ten jechał całą szerokością drogi.

Policjanci włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały, dając podejrzanemu znak do zatrzymania się. Ów jednak na nie nie zareagował, przeciwnie: zaczął uciekać, popełniając przy tym wiele wykroczeń. Uciekinier zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni i na pobocze, a także zajeżdżał drogę jadącym za nim policjantom.

W pewnym momencie wjechał na drogę leśną i uderzył skodą w drzewo. To go bynajmniej nie zniechęciło – wyskoczył z auta i zaczął uciekać pieszo.

Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec gminy Ścinawa był kompletnie pijany; miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Co ciekawe, pirat nigdy nie miał prawa jazdy.

W czasie zatrzymania uciekinier był agresywny: nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność osobistą.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz grozić mu może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.