Piwniczny złodziej zatrzymany. Ukradł m.in. wyprawkę dla dziecka

Piwniczny złodziej zatrzymany. Ukradł m.in. wyprawkę dla dziecka
fot. KPP Lubin 32-letniemu mężczyźnie grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież

Do lubińskiej komendy wpłynęły zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do piwnic, do których dochodziło na przełomie maja i czerwca. – Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, których praca w pierwszej kolejności doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 32-letniego mieszkańca Lubina – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Funkcjonariusze ujawnili w piwnicy podejrzanego część przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Rzeczniczka dodaje:

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kradł wszystko, co później łatwo mógł sprzedać. Były to między innymi rowery, walizki, elektronarzędzia, buty, rękawice i kask motocyklowy, koła samochodowe.

32-latek bez skrupułów ukradł również wyprawkę dla nienarodzonego dziecka – nowy wózek i dwa samochodowe foteliki dziecięce.

Łącznie straty, jakie 32-latek spowodował swoją przestępczą działalnością, oszacowano na ponad 13 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał 5 zarzutów. Do wszystkich się przyznał i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Za tego typu przestępstwo grozi od sześciu miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.