Nastolatek próbował uciec policji kią. Był po alkoholu, nie miał prawa jazdy

Auto grupy SPEED
fot. KWP Wrocław Teraz nastoletni mieszkaniec gminy Rudna odpowie za swe czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
istotne.pl 183 policja, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 17:00, w Lubinie. Policjanci z grupy SPEED na ul. Piłsudskiego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 81 km/h.

Kierowca kompletnie zlekceważył sygnały dawane przez patrol ruchu drogowego. Mało tego, przyspieszył i nie zastosowawszy się do sygnalizacji świetlnej, przejechał na czerwonym świetle. Policjanci ruszyli w pościg i po chwili zatrzymali uciekiniera.

Jak się okazało, za kierownicą kii siedział 16-letni mieszkaniec gminy Rudna. – Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej z uwagi na to, że się przestraszył, bo nie posiada prawa jazdy i wcześniej pił alkohol.

Co więcej, nastolatek wziął samochód bez wiedzy rodziców. W czasie interwencji w pojeździe znajdowało się dwóch jego kolegów (w wieku 15 i 16 lat).

Teraz młody mieszkaniec gminy Rudna odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Reklama