Nastolatek próbował uciec policji kią. Był po alkoholu, nie miał prawa jazdy

Nastolatek próbował uciec policji kią. Był po alkoholu, nie miał prawa jazdy
fot. KWP Wrocław Teraz nastoletni mieszkaniec gminy Rudna odpowie za swe czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
istotne.pl policja

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 17:00, w Lubinie. Policjanci z grupy SPEED na ul. Piłsudskiego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością 81 km/h.

Kierowca kompletnie zlekceważył sygnały dawane przez patrol ruchu drogowego. Mało tego, przyspieszył i nie zastosowawszy się do sygnalizacji świetlnej, przejechał na czerwonym świetle. Policjanci ruszyli w pościg i po chwili zatrzymali uciekiniera.

Jak się okazało, za kierownicą kii siedział 16-letni mieszkaniec gminy Rudna. – Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej z uwagi na to, że się przestraszył, bo nie posiada prawa jazdy i wcześniej pił alkohol.

Co więcej, nastolatek wziął samochód bez wiedzy rodziców. W czasie interwencji w pojeździe znajdowało się dwóch jego kolegów (w wieku 15 i 16 lat).

Teraz młody mieszkaniec gminy Rudna odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.