Nietrzeźwy rowerzysta holował bardziej pijaną cyklistkę. Ta wpadła pod samochód

Nietrzeźwy rowerzysta holował bardziej pijaną cyklistkę. Ta wpadła pod samochód
fot. freeimages.com (Gilbert Tremblay) Kobieta i mężczyzna poniosą odpowiednie konsekwencje prawne swojego zachowania – zapowiadają mundurowi.
istotne.pl alkohol, policja

Lubińska drogówka otrzymała zgłoszenie o potrąceniu młodej kobiety na terenie gminy Lubin. Jak ustalili funkcjonariusze, 22 latka, jadąc na rowerze z niesprawnymi hamulcami, była holowana na lince przez swojego 25-letniego kolegę, który również poruszał się jednośladem.

W pewnym momencie cyklista zjechał na pobocze, aby ustąpić pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki VW Golf. Holowana kobieta uderzyła w volkswagena.

Jak się okazało, oboje rowerzyści byli pijani. 22-latka miała 1,2 promila alkoholu w organizmie, a jej kolega – blisko promil. Kierujący golfem był trzeźwy.

Kobieta doznała urazu nogi.

– Policjanci ustalili, że para znajomych chwilę wcześniej piła alkohol pod jednym z miejscowych sklepów. Z uwagi na uszkodzone hamulce w rowerze kobiety jej kolega zaproponował holowanie. Na szczęście obrażenia, jakich doznała nieodpowiedzialna rowerzystka, nie były groźne – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności w sprawie kobieta i mężczyzna poniosą odpowiednie konsekwencje prawne swojego zachowania.