Znęcał się nad partnerką. 24-latek tymczasowo aresztowany

Znęcał się nad partnerką. 24-latek tymczasowo aresztowany
fot. KPP Lubin Młodemu mężczyźnie grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, znęcanie się

Lubińscy policjanci zostali wezwani do awantury domowej w jednym z mieszkań na osiedlu Staszica w Lubinie. – Na miejscu patrol prewencji zastał pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podejrzany 24-latek stał na klatce schodowej i trzymał na rękach 6-miesięczne dziecko. Nie chciał odłożyć go do wózka. Był pobudzony i agresywny. Po rozmowie z funkcjonariuszami przekazał dziecko matce – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Bez powodu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał kobietę; krytykował ją, poniżał, ciągle niepokoił, izolował i ograniczał środki finansowe. Mało tego, popychał, szarpał i uderzał, a nawet kopał swoją partnerkę. – Kobieta była zastraszana i zmuszana do trwania w związku – dodaje rzeczniczka lubińskiej policji.

Awanturnik został zatrzymany. Najpierw mężczyzna trafił do policyjnej celu, a potem – na wniosek prokuratury – sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

Teraz podejrzanemu grozić może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.