Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu. Ona pijana, on z zakazem

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu. Ona pijana, on z zakazem
fot. Krzysztof Gwizdała 59-latce grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 28-latek może trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl policja

Policjanci z komisariatu w Rudnej, patrolując ulice tej gminy, po godzinie 13.00 zauważyli samochód marki Audi. – Siedząca za jego kierownicą kobieta swoją jazdą stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym. Ze zbyt dużą prędkością wjechała w zakręt, a kiedy była na prostym odcinku drogi, jechała slalomem – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Funkcjonariusze, mając podejrzenie, że kierująca może być nietrzeźwa, postanowili to sprawdzić i zatrzymali ją do kontroli.

Mundurowi od razu wyczuli od 59-latki alkohol. Kobieta miała 1,4 promila w organizmie. Teraz grozić jej może do dwóch lat odsiadki.

Tego samego dnia, tuż przed północą, w ręce drogówki wpadł 28-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, który wsiadł za kółko mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został wydany przez lubiński sąd.

– Za niestosowanie się do zakazu sądowego, zgodnie z polskim prawem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje S. Serafin.