Dzieci uratowały 62-latka, który wpadł do rzeki

Dzieci uratowały 62-latka, który wpadł do rzeki
fot. sxc.hu Mężczyzna, który został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, trafił do szpitala z objawami hipotermii.
istotne.pl policja

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w parku miejskim w Ścinawie. Z niewyjaśnionych przyczyn 62-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego wpadł do rzeki, zaplątał się w zarośla i nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Mężczyznę zauważyły przechodzące tamtędy dzieci, które powiadomiły dyżurnego lubińskiej komendy.

Lubińska policja:

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został wysłany patrol lubińskich dzielnicowych. Funkcjonariusze zastali grupkę dzieci, które wskazały mundurowym, gdzie znajduje się mężczyzna.

Policjanci zauważyli 62-latka, który był zanurzony w wodzie; widać było jedynie jego głowę.

Dzielnicowi bez chwili wahania weszli do rzeki, wyplątali mężczyznę z zarośli i wyciągnęli go na brzeg, udzielając jak najszybciej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze ściągnęli przemoczoną wierzchnią odzież i okryli mężczyznę kocem termicznym, monitorując przy tym jego funkcje życiowe.

Poszkodowany wykazywał oznaki znacznego wychłodzenia organizmu. Zmierzona przez ratowników temperatura ciała mężczyzny wynosiła tylko 30 stopni.

Mężczyzna, który został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, trafił do szpitala z objawami hipotermii.