Ukradł okna. Po paru dniach wrócił po... ramy

Ukradł okna. Po paru dniach wrócił po... ramy
fot. freeimages.com (Theresa Murphy) Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dwaj paserzy mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo

Do lubińskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży okien z będącego w budowie domku jednorodzinnego. Kilka dni później z tego samego obiektu skradzione zostały ramy okienne.

Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze dotarli do sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Lubina.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w nocy z 2 na 3 maja wymontował okna o wartości ok. 4,5 tys. złotych. Nie miał ich jak przewieźć, więc poprosił o transport kolegę, 28-letniego lubinianina.

Następnie okna sprzedał 23-letniemu mieszkańcowi gminy Ścinawa za... 200 zł. Towar był jednak niekompletny, więc kilka dni później 22-latek wrócił na miejsce przestępstwa i wymontował ramy.

Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 7 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradziony towar.

Co więcej, mundurowi udowodnili 22-latkowi jeszcze 3 kradzieże z włamaniem do piwnic i kradzież telefonu komórkowego z warsztatu samochodowego. (Telefon również wrócił do właściciela).

Teraz włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zaś dwaj paserzy mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.