3-miesięczna dziewczynka pod „opieką” pijanej w sztok matki

3-miesięczna dziewczynka pod „opieką” pijanej w sztok matki
fot. KPP Lubin Całej trójce „opiekunów” niemowlęcia grozić może kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, miasto lubin

Reklama

19 kwietnia, ok. godziny 13.00, oficer dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony przez zaniepokojonych sąsiadów, że w jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie może przebywać nietrzeźwa kobieta, która sprawuje opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem. Policjant niezwłocznie skierował patrol z wydziału prewencji pod wskazany adres.

Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownice MOPS-u, które z kolei przekazały takie informacje od sąsiadów: matka wspomnianego dziecka była tak pijana, że została wniesiona do mieszkania.

Pod drzwiami leżał nietrzeźwy konkubent kobiety. – Pomimo wielokrotnego pukania, dobijania się do drzwi nikt ich nie otworzył. Nie było również słychać odgłosów dziecka – mówią lubińscy mundurowi.

Na miejsce została wezwana straż pożarna. Udało się dostać do wnętrza mieszkania. Tam funkcjonariusze i pracownicy socjalni zastali kompletnie pijaną matkę leżącą na łóżku wraz z dzieckiem, które było wycieńczone i bardzo zaniedbane. – Z tego też względu niezbędne było udzielenie pomocy maleństwu. Koledzy ze straży pożarnej podali dziecku tlen i zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki pogotowia – dodają policjanci. – W mieszkaniu znajdował się również kompletnie pijany wujek dziewczynki, który miał się nią opiekować pod nieobecność matki.

Trzy osoby zostały zatrzymane: 40-letnia matka, jej 41-letni brat oraz konkubent (49 lat). Cała trójka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz „opiekunom” może grozić kara do pięciu lat więzienia. (Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy).

Reklama