Artystka z gminy Rudna w finale konkursu Pieśni Patriotycznej

Artystka z gminy Rudna w finale konkursu Pieśni Patriotycznej
fot. Gmina Rudna Eni Halilović z Górzyna pokonała konkurencję i zaśpiewa w finale 11 listopada. To kolejny sukces młodej i niezwykle utalentowanej artystki.
istotne.pl gmina rudna

Mieszka w Górzynie, ma 18 lat i śpiewa od 5 lat. Jest uczennicą 3 klasy Technikum Ekonomicznego w Lubinie i klasy wokalu w szkole muzycznej w Legnicy. Eni Halilović nie lubi o sobie mówić, ale każdy, kto usłyszy jej śpiew, wie, że ma do czynienia z wyjątkowym talentem. Niezwykły, czysty głos o głębokiej i dojrzałej barwie przenika zahipnotyzowanych słuchaczy, zwłaszcza że młoda artystka upodobała sobie poezje śpiewaną i teksty Agnieszki Osieckiej. Po maturze planuje dalszą naukę w kierunku muzycznym.

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć wokalnych. Jest laureatką Złotej Nutki, Sceny Prezentacji Młodych (Lubin), Dolnośląskiej Ligi Talentów, konkursu Mimozy w Świdnicy i innych. W 2015 roku Eni zdobyła główną nagrodę w konkursie Śpiewowisko w Lubinie, trzecią lokatę w ogólnopolskich Rozśpiewanych Nutkach, I miejsce w prestiżowym konkursie Śpiewać Może Każdy w Sławie, I miejsce w konkursie piosenki śpiewanej solo w Luboszycy. Dostała się także do finału Festiwalu Młodych Talentów „V Cieplicki Kuter Artystyczny”, organizowanego przez Cieplicką Przystań Twórczą (miała okazję wziąć udział w 3-dniowych warsztatach prowadzonych przez profesjonalni instruktorów, takich jak Jacek Mełnicki, Łukasz Szczepan Szczepanik czy Shata QS).

Wielkim sukcesem i przeżyciem było dla naszej artystki zakwalifikowanie się do konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, organizowanego przez Polskie Radio Trójka w Warszawie. Teraz, pokonując wielu uczestników, dostała się do finału konkursu Pieśni Patriotycznej w Złotoryi, który odbędzie się 11 listopada.

Gmina Rudna/ii