Gmina Rudna: 121 dodatkowych komputerów dla szkół, przedszkoli i jednostek budżetowych

Gmina Rudna: 121 dodatkowych komputerów dla szkół, przedszkoli i jednostek budżetowych
fot. freeimages.com (Mocho1) 121 zestawów komputerowych oraz 17 urządzeń wielofunkcyjnych zakupi dodatkowo Gmina Rudna w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na obszarze Gminy Rudna”.
istotne.pl sprzęt, gmina rudna

Dzięki staraniom Gminy ze środków pochodzących z Funduszu Europejskiego – dla Rozwoju Innowacyjnej Gospodarki – udało się wygospodarować dodatkowe pieniądze na zakup sprzętu.

– Staramy się jak najlepiej wykorzystywać pieniądze, jakie dostajemy na rozwój Gminy. Jesteśmy gospodarnym samorządem i każdy projekt staramy się wykorzystać w stu procentach – mówi wójt Gminy Rudna Władysław Bigus.

Do tej pory w ramach projektu zakupiono 385 komputerów wraz z łączem do internetu dla szkół i mieszkańców. Teraz dodatkowy sprzęt trafi do pracowni informatycznych w Zespole Szkół w Rudnej, do Filii Centrum Kultury w Rudnej przy Ścinawskiej, Przedszkola Gminnego w Rudnej, Przedszkola Gminnego w Chobieni, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudnej, Zespołu Szkół w Chobieni oraz świetlicy przy boisku sportowym Orlik w Rudnej. Przedszkole w Chobieni, świetlica przy boisku Orlik oraz Filia Centrum Kultury w Rudnej zostaną również podłączone do internetu.

Nowy sprzęt trafi do odbiorców jeszcze w tym roku.

Gmina Rudna/ii