Ukradli elektronarzędzia. Zostali zatrzymani po pościgu

Wiertarka
fot. freeimages.com (Brandon W. Mosley) Czterech legniczan zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału Prewencji KPP Lubin.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Policjanci z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy zatrzymali czterech mieszkańców Legnicy (w wieku od 26 do 35 lat). Mężczyźni podejrzani są o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na terenie Lubina. Łupem sprawców padły elektronarzędzia o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Ich szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki informacji przekazanej przez jednego z lubinian.

Jak ustalili policjanci, sprawcy do dokonania kradzieży musieli przygotowywać się dużo wcześniej. W nawigacji mieli ustawiony adres, pod którym miały znajdować się interesujące ich przedmioty. To miała być szybka akcja. Podjechali samochodem pod wskazany adres. Trzech z nich włamało się do pomieszczenia gospodarczego, gdzie znajdowały się elektronarzędzia. Czwarty czekał na kompanów w samochodzie z włączonym silnikiem.

Całą sytuację zaobserwował mieszkaniec Lubina, który poinformował dyżurnego lubińskiej policji o włamaniu. Ta informacja szybko trafiła do policjantów na terenie miasta.

Funkcjonariusze, dysponując informacją o marce i kolorze auta, którym poruszali się sprawcy, rozpoczęli ich poszukiwania. Jeden z patroli zauważył poszukiwane auto na rogatkach miasta. Kierowca początkowo próbował uniknąć zatrzymania. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany na terenie gminy Lubin, a wraz z nim pozostali sprawcy. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy.

Teraz całej czwórce zatrzymanych grozi do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama