Specjalistyczna Poradnia Rodzinna: ciekawe warsztaty i kurs pierwszej pomocy dla rodziców niemowląt i małych dzieci

Matka dziecko
fot. freeimages.com (babykrul) Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie (ul. Orla 32) zaprasza na kilka ciekawych wydarzeń.
istotne.pl 0 warsztaty, poradnia, miasto lubin

Reklama

Oto one:

  • Warsztaty „Opieka nad obłożnie chorymi i osobami po udarze” – obejmują zagadnienia istoty udaru niedokrwiennego i krwotocznego, objawów i skutków udaru mózgu, opieki nad chorym w domu (przystosowania mieszkania do jego potrzeb, układanie chorego w łóżku, zapobiegania odleżynom, zasady karmienia chorych) oraz kwestię zaburzeń i rehabilitacji mowy. Odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie 22 października (czwartek) o godz. 17:00. Poprowadzi je magister pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, neurologopeda Grażyna Filipowicz. Udział w warsztatach jest bezpłatny i anonimowy. Zapisy przyjmowane są do 19 października pod numerem telefonu lub na e-mail Poradni (697 672 275, [email protected])
  • Warsztaty „Ratunku, żyję w stresie” – odbędą się w sobotę, 6 listopada o godz. 10:00 (do ok. 14:00) w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie. Są przeznaczone dla dorosłych, którzy chcą odkryć własne możliwości radzenia sobie ze stresem i główne źródła własnego stresu, którzy chcą dowiedzieć się, jaki jest związek między stresem a zdrowiem, poznać swój styl opanowywania stresu, a także naprawdę się zrelaksować. W programie warsztatów nieco teorii, dużo praktyki i ćwiczenia relaksacyjne. Warsztaty poprowadzi Beata Bochnia, magister pedagogiki, terapeuta rodziny, nauczyciel akademicki, nauczyciel edukacji szkolnej i przedszkolnej, absolwentka krakowskiej Szkoły Terapii Rodzin, Wrocławskiej Akademii Tutorów, Szkoły Trenerów Matrik. Udział w warsztatach jest bezpłatny i anonimowy. Zapisy przyjmowane są do 2 listopada pod numerem telefonu i na e-mail Poradni. Uwaga: na warsztaty należy zabrać poduszkę oraz karimatę!
  • Warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność” – wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci – odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie 14 listopada (sobota) w godzinach 9:00-18:00. Warsztaty „Bliżej” mają na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość. Warsztaty poprowadzą trenerzy inicjatywy Tato.Net. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy wyjątkowo tylko za pośrednictwem strony http://www.tato.net/tatonet_en/warsztaty/details/420-blizej-pelna-lacznosc. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu Poradni
  • Kurs pierwszej pomocy dla rodziców niemowląt i małych dzieci odbędzie się po raz kolejny w naszej Poradni na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Kurs obejmuje zagadnienia takie jak: ocena stanu niemowlęcia i dziecka w razie wypadku, postępowanie w przypadku utraty przytomności, resuscytacja i podstawowe zabiegi ratujące życie, postępowanie przy reakcji alergicznej, zadławieniu, krwotokach, oparzeniach, drgawkach, zatruciach. Kurs potrwa około 3 godziny i odbędzie się w porze popołudniowej.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie/ii

Reklama