Grozili mężczyźnie plastikowym pistoletem, a potem go pobili i okradli

piesc-pobicie
fot. www.sxc.hu (zoob) Za rozbój odpowie przed sądem dwóch mieszkańców Lubina, zatrzymanych przez policjantów z wydziału prewencji.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

25 grudnia 2015 r. dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o napadzie na mężczyznę. Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z wydziału prewencji. Ci na podstawie zebranych informacji co do wyglądu oraz kierunku ucieczki sprawców zatrzymali dwóch podejrzanych.

Jak ustalili policjanci, do poszkodowanego podeszło dwóch mężczyzn. Zagrozili mu, jak się później okazało, plastikowym pistoletem. Następnie przewrócili mężczyznę na ziemię. Okładali pięściami i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Gdy pokrzywdzony nie był w stanie już się bronić, okradli go.

Łupem sprawców padł portfel wraz z zawartością oraz telefon komórkowy. Bandyci jednak niedługo cieszyli się swoją zdobyczą. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z wydziału prewencji odzyskali wszystkie skradzione rzeczy.

Lubinianin na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po udzieleniu mu pomocy medycznej w miejscowym szpitalu powrócił do domu.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lubina (w wieku 31 i 41 lat). Obaj w chwili zatrzymania mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama