Odpowie za uprawę marihuany oraz udzielanie narkotyków

Marihuana
fot. freeimages.com (Yasson) Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich oraz płatne i nieodpłatne udzielanie środków odurzających. Jak się okazało, zatrzymany to 31-letni mieszkaniec gminy Lubin. Mundurowi zlikwidowali uprawę i zabezpieczyli 13 krzewów.
istotne.pl 0 policja, narkotyki, miasto lubin

Reklama

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Lubin. Mundurowi ustalili, że mężczyzna może prowadzić uprawę konopi indyjskich. Gdy upewnili się, że zebrane w tej sprawie materiały w dużym stopniu uwiarygodniają ich ustalenia, weszli na teren posesji wspierani przez psa wyszkolonego do wykrywania środków odurzających.

I tym razem policjanci nie pomylili się. Krzewy znalezione w mieszkaniu podejrzanego zostały zabezpieczone i trafiły do depozytu.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności sprawy, m.in. to, czy i na jaka skalę mężczyzna zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

Sąd tymczasowo aresztował 31-latka. Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Podejrzanemu mieszkańcowi gminy Lubin grozi nawet do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama