Ruszyła 7 edycja kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”

Ruszyła 7 edycja kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”
fot. KPP Lubin To już po raz siódmy lubińska policja zorganizowała kurs samoobrony dla kobiet. Jak co roku, cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem pań.
istotne.pl policja, kobieta

1 marca 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne otwierające cykl szkoleń w ramach kursu „Bezpieczna Kobieta”. W jego trakcie panie zostały zapoznane z programem szkolenia.

W tym roku zajęcia poprowadzą instruktorzy z lubińskiej szkoły Krav Maga: Adam Grzeziółkowski, Agnieszka Kazimierów oraz nowa instruktorka Kamila Bębasz.

Techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięta kobieta nie dała się zranić i zadziała najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje.

Starosta lubiński sfinansował 10 spotkań (we wtorki i czwartki, w godzinach 18.00–19.30). W początkowej fazie zajęcia będą się odbywały w sali gimnastycznej. Następnie zostaną przeniesione w bardziej realne warunki: autobus, galeria handlowa oraz restauracja.

KPP Lubin/ii