Policja uczy dzieci przez zabawę

Akcja
fot. KPP Lubin Po raz trzeci lubińscy policjanci wraz z Galerią Cuprum Arena przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji.
istotne.pl 0 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych pozostałych uczniów.

W dniach 10-11 września lubińscy policjanci przygotowali razem z Galerią Cuprum Arena działania profilaktyczno-edukacyjne. Podczas akcji zorganizowane zostały zajęcia teoretyczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu lubińskiego, obejmujące naukę przepisów ruchu drogowego, podstawowe zasady zachowania na drodze, bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu. Ponadto młodzi lubinianie pod czujnym okiem kolegów ze straży pożarnej uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież uczestnicząca w działaniach miała możliwość zapoznania się z przepisami. Każde dziecko otrzymało odblask. Dzieci przez chwilę mogły się poczuć jak stróże prawa, siadając za kierownicą policyjnego radiowozu.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych była maskotka policyjna Komisarz Lew, którą mogły przytulić, przybić piątkę czy zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcia.

KPP Lubin

Reklama