Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rudna

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rudna
fot. Gmina Rudna Bolenie, okonie i szczupaki. To ryby, jakie udało się złowić podczas Otwartych Zawodów Spinningowych o Puchar Wójta Gminy Rudna na Odrze w Chobieni.
istotne.pl zawody

Tegoroczny rekord pobił Łukasz Storczyński z Koła PZW Lubin Miasto, który złowił najdłuższą rybę. Zwycięski szczupak mierzył aż 74 centymetry. – Różnorodność kół działających na terenie gminy pokazuje ogrom pasji i zainteresowań mieszkańców. Taką pasją jest na pewno wędkarstwo, które wymaga wiele precyzji i cierpliwości, nawet wtedy, kiedy liczy się czas i trzeba ze sobą rywalizować – mówi wójt Gminy Rudna Władysław Bigus.

W zawodach wzięło udział 36 wędkarzy z 9 Kół Wędkarskich, między innymi z Koła Orsk Stodółka, Lubin Miasto, Wołów, Kolejarz Legnica i Amos Leszno. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Łukasz Stroczyński. Tuż za nim na podium uplasował się Zbigniew Czech (Koło PZW Orsk Stodółka) z boleniem o długości 71 cm. Na trzecim stopniu podium stanął Grzegorz Wiśniewski, także z Koła Orsk Stodółka, z 55 centymetrowym szczupakiem.

Organizatorami imprezy były: Koło Spinningowe KLEŃ Chobienia, Koło PZW Miasto Lubin oraz Chobieński Ośrodek Kultury.

Gmina Rudna/ii